6.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam 3 ( Deyimler, Atasözleri ) Testi Çöz dose for phenergan for dogs with motion sickness indications for phenergan phenergan and mirapex provigil substitutes phenergan and soma

testicoz.org

Test Çöz , Online Soru Çöz , İnteraktif Testler


testicoz.org > 6. Sınıf Testleri > 6. Sınıf Türkçe Testleri > 6.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam 3 Testi Çöz

6.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam-3 ﴾Söz Gruplarında Anlam-Deyimler ve Atasözleri﴿ Test 8
Başla
Tebrikler - 6.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam-3 ﴾Söz Gruplarında Anlam-Deyimler ve Atasözleri﴿ Test 8 adlı sınavı başarıyla tamamladınız.
Doğru Sayısı: %%SCORE%%
Yanlış Sayısı: %%WRONG_ANSWERS%%
Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%
Puan:%%PERCENTAGE%%
Öğretmen görüşü: %%RATING%%
face-paylas twitter-paylas
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

6.Sınıf Türkçe sözcükte anlam 3 testi çöz, deyimler, atasözleri, ikilemeler, söz öbekleri. 6.Sınıf Türkçe testi çöz

6.Sınıf Türkçe sözcükte anlam 3 testinde deyimler, atasözleri, ikilemeler gibi söz öbeklerine yer verilmiştir. Kelimelerin deyim içinde kullanılması, deyimlerin anlamları, atasözlerinin anlamları, ikilemeler gibi konularda sorular sorulmuştur.

6.Sınıf Türkçe sözcükte anlam 3 testi, diğer sözcükte anlam testlerinin devamı niteliğindedir. Kendinizi daha iyi geliştirmek, sorulara daha aşina olmak, sınavlara daha iyi hazırlanmak için testlerin tamamını çözmenizi öneririz.

6.sınıf Türkçe sözcükte anlam ( deyimler, atasözleri, ikilemeler ) testi 12 sorudan oluşmaktadır. Her sorunun yalnızca bir doğru cevabı vardır.Takıldığınız ya da yapamadığınız soruları yorum yap butonunu kullanarak bizlere sorabilirsiniz. Testi çözmeden önce konu eksiğinizin olduğunu düşünüyorsanız ilk önce konu tekrarı yapmanızı öneririz. Testin bitiminde sonuçları gör butonuna tıklayarak doğru yanlış sayısını ve puanınızı görebilirsiniz.

6.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam ( Deyimler, Atasözleri, İkilemeler ) Konusuna Kısaca Bir Bakalım

  • Deyimler ve atasözleri kalıplaşmış sözlerdir. Bu nedenle deyim ve atasözleri içinde kullanılan kelimeler kesinlikle başka bir kelimeyle ya da eş anlamlılarıyla değiştirilerek kullanılamaz.

Örneğin; ”Dost, kara günde belli olur.” cümlesinde ”kara gün” yerine ”Dost siyah günde belli olur” diyemeyiz.

  • Deyimler genellikle mecaz anlamlıdır. Atasözleri ise hem gerçek hem mecaz anlamda kullanılabilir. ”Bugünün işini yarına bırakma’ atasözü gerçek anlamda kullanılmış bir atasözüdür.
  • İkilemeler iki kelimenin yan yana gelmesi ile kullanılır. İkilemeler arasında hiçbir şekilde noktalama işareti kullanılamaz. ”yavaş yavaş, ağır aksak, boncuk boncuk, saçma sapan” ikilemelere verilecek örnekler arasında yer almaktadır.
  • Deyimlerin ne anlama geldikleri sorularda sıkça sorulmaktadır. Örneğin ”Burnu büyümek” deyimi havalara girmek, kendini diğerlerinden üstün görmek gibi anlamlara gelmektedir. ”etekleri zil çalmak’ deyimi çok sevinmek anlamına gelmektedir. ‘ateşle oynamak’ deyimi tehlikeli işler yapmak anlamına gelmektedir.

Soruları çözerken dikkatli okumak, ne anlatmak istediğini ve bizlere ne sorduğunu iyi algılamak soruları çözmede bizlere kolaylık sağlayacaktır. Bunun dışında sınav anında yaşanan stresi azaltmak için hızlıca soruları gözden geçirmek, konsantre olmak ve kendinize kolay gelen sorudan başlamak en doğrusu olacaktır.

Kolaylıklar ve Başarılar dilerim.

Güncelleme: 18 Kasım 2016 — 03:23

4 yorum

Yorum Yap
  1. Çok güzel bir uygulama

  2. Ben konu anlatımı olduğunu düşünerek yükledim.Yakın zamanda konu anlatımları eklenmeli

  3. Çok iyi 😃

  4. Haklısın
    Ama testler biraz zor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Test Çöz | Online Test Çöz | İnteraktif Testler | 2018 testicoz.org | Hakkımızda | İletişim | Site Haritası | Gizlilik Politikası | Kaynakça | Yasal Uyarı | RSS | Reklam
Secured By miniOrange