testicoz.org

Test Çöz , Online Soru Çöz , İnteraktif Testler

testicoz.org > Açık Lise Soru Sor

Açık Lise Soru Sor

Ders
:
Test
: Açık Lise Soru Sor


Arkadaşlar bu uygulamayı mezun olana kadar kullanabileceksiniz. Fiyat yükselmeden Reklamsız sürüm ve çizim özelliğinden mutlaka faydalanmalısınız.

Duyurular

 2017/1. dönem Ders Seçme Ekranı açılmıştır. Öğrencilerimiz 26 Ekim 2017 Perşembe günü saat 18.00´ e kadar ders seçimlerini yapabilirler.

2017/1.DÖNEM SINAVI 9 – 10 ARALIK 2017 TARİHİNDE YAPILACAKTIR.

Hayat Boyu Genel Müdürlüğünün 03.11.2017 Tarih ve e.18438720 Sayılı Oluru kapsamında, 2016-3 Dönemi ve önceki dönemlerde alan bilgisi “ALAN YOK” durumunda olan öğrencilerimizin alan bilgisi 2017-1 Dönemi dâhil olmak üzere 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı sonuna kadar “ALAN YOK” olarak kalacaktır.  Bu durumdaki öğrencilerimizin 2017-1 Dönemi ders seçimleri tekrardan sistem tarafından otomatik seçilecektir. Öğrencilerimiz 2017-1 Dönemi derslerini öğrenci sayfalarından kontrol edebilirler.

GÜNCELLEME GELENE KADAR YORUMLAR KAPATILMIŞTIR.

Diğer

Güncelleme: 11 Kasım 2017 — 19:22

9.757 yorum

 1. Mezun olabilmem için ne yapmam gerekiyor?

  1. MEZUNİYET ŞARTLARI ŞU ŞEKİLDE;
   Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması
   Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması
   Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması
   Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması

  2. Toplam 192 kredi alman gerekiyor ayrica dil ve anlatim dersini vermen gerekiyor

 2. Bayadan beri sınavlara girmiyorum simdi kayıt yenileme yapabilir miyim?

  1. Merhabalar Songül Hanım;
   Sistemde şuan “Donuk Öğrenci” olarak görünüyorsunuzdur. 25 Ocak-03 Şubat 2017 tarihleri arasında kayıt yenileme yaparak eğitiminize devam edebilirsiniz. Başarılar.

   1. Açık tan istediğimiz meslegi seçebilirmiyiz bu acı lise nasıl okunur bilgi almak istiyorum

    1. Merhaba Recep Bey;
     Açık öğretim lisesi ile örgün öğretimin diploma yönünden hiç bir farkı yoktur. Açık Öğretim Lisesinde(AÖL) sadece sınavlara girmeniz yeterli. Belirli krediyi topladığınız taktirde diplomaya hak kazanırsınız. (192 kredi)
     Mesleki açık öğretim lisesinde de durum aynıdır. Fakat mesleki açık öğretim lisesinde meslek derslerini yüz yüze okula giderek alıp başarılı olmanız gerekir. İstediğiniz mesleği seçebilirsiniz.
     AÖL düz lise eşdeğeridir, MAÖL ise meslek lisesi eş değeridir. AÖL’e halk eğitimlerden, MAÖL’e açık lisesi bulunan meslek liselerinden başvuru yapabilirsiniz. Aklınıza takılan bir husus varsa sorabilirsiniz. Puan ver butonundan uygulamaya puan verirseniz memnun oluruz. Başarılar.

     1. Merhaba birsey sormak istiyorum düz lise ile meslek Lisesinin arasindaki fark nedir herkes diyor ki meslek lisesi önü açık. Düz lisenin değil diyorlar gerçekten oylemi

     2. Merhaba Pakize;
      Aslında bu tam olarak amacın ile alakalı bir durum. Amacın üniversite okumak mı yoksa doğrudan meslek sahibi olmak mı buna karar vermelisin. Meslek lisesinden de üniversite okuyabilirsin tabiki ama dersler mesleki derslerede çalışmak zorunda olduğun ve staj yapmak zorunda olduğun için daha az vakit ayırabilirsin. Meslek lisesinden mezun olunca ara eleman olarak daha kolay iş bulabilirsin. Meslek öğrenirsin. Düz lisede ise kültür dersleri alırsın ve ygs-lys’ye girip üniversiteyi kazanabilirsin. Dediğim gibi bu sorunun tek bir cevabı yok tam olarak sen ne istiyorsun. Asıl mesele bu. Başarılar dilerim.

   2. Lise kaç yılda biter 4 yıl olması şartmı admin.şimdiden tşk ilgin için

    1. En az 8 dönem yani 4 sene

  2. yunus emre kankılıç

   Evet bende 2013de kayıt yaptım sınava hiç girmedim şimdi kayıt yeniledim

   1. Bolca bu soruları çözerseniz benzer veya aynı sorular çıkacaktır. Başarılar.

 3. merhaba sınavlara hazırlık için kitaplardan mı yoksa çıkmış sorulardan mı çalışmamız daha verimli olur?

  1. Merhaba Onur Bey;
   Öncelikle konuyu çalışıp sonra o konuda çözebildiğiniz kadar soru çözmelisiniz. Uygulama içerisinde çıkmış ve çıkması muhtemel sorular bulunmakta. Aöl ve Maöl sınavlarında geçmiş yıl sorularından bazen birebir aynısı sorulabilmekte, değiştirseler bile benzer sorular çıkmaktadır. Uygulamadaki seçtiğiniz tüm derslerin sorularını çözmeye çalışın. Başarılar dilerim.

   1. Merhaba acaba ben suanki durumuma ve bu dönem gifecegim sınavlar doğrultusunda ne zaman mezun olurum?

    1. Merhaba Fırat;
     Aöl sayfasından kaç kredi topladığını öğrenmelisin.
     -Mezun olabilmek için 192 kredi toplamış olman;
     -En az 8 dönem öğrenim görmüş olman (örgünden geçmiş isen onlarda sayılıyor)
     -Ortak derslerin tamamanı geçmiş olman veya 3 kez girip muaf sayılman (dil ve anlatım hariç) gerekiyor. Bu şartlarını tam olarak bilmediğim için ne zaman mezun olabileceğin konusunda bir değerlendirme yapamam. Yukarıdaki bilgilere göre kendin bir çıkarımda bulunabilirsin. Ya da topladığın krediyi ve diğer durumları iletirsen bizde yardımcı olabiliriz. Başarılar.
     (Dip not: Puan ver butonundan puan vererek yorumda bulunursan memnun oluruz.)

  2. imamhatipli_Muhammed

   Hiç kitapları alma bile İlayda yaynclk kitap var tüm derseler var içinde çıkmış sorular ve çıkacak soruların konuları kesinlikle tavsiye ederim (zaten halk eğitimin sitesine git oda ilayda yayıncılığı tavsiye ediyor)

   1. 77 puanim var cok okmak istyrm ama derslre calsma imkanm olmyor hc 🙁 iki sendrde sinavlrda bulnamyorum

   2. NErden alırız yardımcı olurmusunuz

 4. Acaba ben ne zaman mezun olurum?

  1. Diğer sorunda cevapladım. Başarılar.

 5. Merhaba.4 senedir açık lise okuyorum fakat bir çok sınava giremedim. Bu sebeple kredim 74 Şimdi ikamet ettiğim ilde yüz yüze eğitim almak istiyorum 21 yaşındayım. Meslekî açık lise okumak istiyorum. Mümkün mü? Mümkünse Bursa’da hangi okullar bu avantajı sağlıyor.

  1. Merhaba Seda Hanım;
   Tabiki mümkün hangi bölümde okumak istiyorsunuz bunu bilmediğimden size direk sorgulama ekranını gönderiyorum. İl ve ilçeyi seçtikten sonra size en yakın mesleki açık öğretim lisesileri ve bölümleri listelenecek. Toplamış olduğunuz 74 kredinin üzerine devam ederek mezun olabilirsiniz. Başarılar.
   Sorgulama Ekranı: http://aolweb.aol.meb.gov.tr/yykurum_kontenjan.aspx

   1. Çok teşekkür ederim ilginiz için.

    1. Rica ederim. Uygulamaya puan ver butonundan puan verirseniz sevirim. Başarılar.

 6. Acik lisedan imam hatip geçiş nasıl olur

 7. Acil liseden imam hatipe nasıl geçiş yapabilirim

  1. Merhaba Cemal,
   Açık liseden imam hatip lisesine geçmek için bazı şartları taşıyor olman gerekli, bu şartları sağlıyorsan başvuru dönemlerinde tasdiknamen ile dilekçe vererek geçiş yapabilirsin.
   Açık Liseden Örgün Öğretime Geçiş Şartları;
   1-Örgün eğitimde okuma hakkını yitirmiş ise
   -Örgün eğitimde okurken iki defa sınıf tekrarına kalan öğrenci örgün eğitimin dışına çıkar.
   -Örgün eğitimde okurken tasdikname ile okuldan uzaklaştırılan örgün öğretimin dışına çıkar.
   2-Örgün eğitimde öğrenim görmesini engelleyecek bir özrü var ise
   3-Öğrenci 19 yaş ve üzerinde ise örgün öğretime geçiş yapamaz.
   Eğer bu şartların dışındaysan geçiş yapabilirsin. Geçerken kredi hesaplaması ile sınıfın belirlenir oda şu şekilde;
   48-95 kredi – 10. sınıftan devam eder
   96-143 kredi – 11. sınıftan devam eder
   144 ve üzeri 12. sınıfa devam eder.
   Başarılar dilerim.

  2. Diğer sorunda yanıtladım.

 8. İyi günler ben ticaret meslek lisesinde okudum lise1.2.3ü . 1 ders eksigim yüzünden mezun olamadım. Şimdi kayıt yaptırdım 112 kredim görünüyo kaç dönem okumam gerekiyor. Ve son dönemde ayrıca üniversite sunavına aynı anda girebilirmiyim.

  1. Merhaba Mehtap;
   Öncelikle senin adına üzüldüm. Malesef bu gibi durumlarla karşılaşabiliyoruz.Soruna gelecek olursak; eğer eski sistemde liseyi örgün olarak okuduysan sistem değiştiği için yeni dersleri de geçmen gerekiyor. Kredi toplamın 192 olduğu takdirde mezuniyeti hak edersin.
   192-112= 80 kredi eksiğin bulunuyor. Stajı yaptığını düşünüyorum. Eğer yapmadıysan sadece stajdan 2 dönemde 48 kredi toplayabilirsin. Dönem seçtiğin derslere göre değişir fakat 2 dönemde tamamlayacağını düşünüyorum.

 9. Merhaba acik lise bitmeden bitmesine az kalinca kpss ve ygs ye giriliyor mu

  1. Merhaba Ebru,
   Açık lisenin son senesinde kpss ve ygs`ye girebilirsin. Başvuru dönemlerini kaçırmaman yeterli

   1. Yani puanimin kac olmasi lazim

   2. 96 puanimin olmasi yeterlimidir

    1. Puan derken topladığın krediyi kastettiğini sanıyorum. Henüz mezuniyeti hak edecek kadar kredi birikmemiş. 192 kredi ve 8 dönem şartı ile mezun olabilirsin. Kpss ve Ygs’ye son döneminde mezun olabileceksen (kredi sayısı 192 olabilecekse) girebilirsin. Mezun olmadıktan sonra Kpss veya Ygs’ye girmenin senin için hiç bir etkisi olmayacaktır.

    2. Şunu da okumalısın.
     1) Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden 2017 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına kimler başvurabilir?

     a) Öğrencilik durumu Aktif veya Donuk olanlardan;

     3. Dönem sınav tarihinin ilk günü olan Temmuz 2017 tarihinde 17 yaşını doldurmamış olup 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem sonu itibariyle 7 Dönem ve üzerinde eğitim almış olanlar,
     3. Dönem sınav tarihinin ilk günü olan Temmuz 2017 tarihinde 17 yaşını doldurmuş olup 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem sonu itibariyle 6 Dönem ve üzerinde eğitim almış olanlar, mezuniyet şartlarını tamamlayabilecek durumda iseler, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına başvurabilirler. Başvuruyu yapan öğrencilerimiz takip eden dönemlerde mutlaka kayıt yenileme işlemlerini yaptırmalıdırlar.

     b) Öğrencilik durumu Silik olanlardan;

     2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 2. veya 3. Döneminde yeni kayıt ya da kayıt yenileme işlemlerini yaptırarak öğrencilik durumunu Aktif yapacak öğrencilerimizden, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı sonunda toplam dönemi 8 veya üzerinde olup 2. veya 3. Dönem sonunda mezun olabilecekler Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına başvurabilirler.

     1. Cok tesekkur ederim

     2. Rica ederim Ebru, anasayfadaki puan ver butonundan puanlamayı unutma lütfen uygulamanın sizlerin vereceği puanlara ihtiyacı var.

 10. Benim 35kredim var ben şimdiden dershaneye gitsem bi yararı olurmu acaba bu konuda bir gelişme var mı

  1. Merhaba Fırat,
   Sorunu biraz daha detaylandırırsan sevinirim. Dershaneyi(kurs) üniversite için mi açık lise için mi düşünüyorsun tam anlayamadım.

 11. Iyi gunler.ben uzun zamandir acik lise sinavina girmiyodum.sonra tekrar baslamak istedim kac dersim kalmis die baktim.kaydimi yaptim aktif olunca tekrar baktim derslerime derslerimdeki degisime şok gecirdim.1 ve 2 olan derslerim 3 ve 4 de eklendi bu normal bisimi ustelik zorunlu die yapmislar.madem oyleydi nie aktif olmadan once oyle gorunuyordu.bu arada 2 sene ara verdim uzun sure derken.her sene boyle zorunlu dersmi ekliyrlar anlamadim.simdiden tesekkurler

  1. Merhaba Tuğba,
   Yaşamış olduğun durum gayet normal. Dönem atladığın için yeni dersler seçmen gerekiyor ve her döneminde zorunlu ortak dersleri bilunuyor. Bunları kendin seçebilirdin muhtemelen ders seçim tarihlerini kaçırdığın için sistem otomatik zorunlu dersleri senin yerine seçmiştir. Ortak yani zorunlu dersleri ya geçmelisin yada 3 kez sınavina girip kalarak muaf olmalısın Başarılar

   1. Ben bunu bilmiyodum sinavdaki ders secme olayimi anlayadim ayni konudanmi bahsediyoruz acaba

    1. Tuğba hanım benim sizin anlatıklarınızdan anladıklarım, uzun bir süre kayıt yenilememişsiniz. Kayıt yenilediğinizde sistemde sınavına girmeniz gereken yeni dersler olduğunu görmüşsünüz. Ben cevabı buna göre verdim. Eğer farklı bir durum var ise açık bir dille anlatırsanız daha net yardımcı olabilirim. Başarılar.

 12. Tarih dersi yok mu

  1. Merhaba Ali bey eksik bir kaç ders var en yakın zamanda tamamlanacak. Başarılar

 13. Tesekkur edrim simdi anladim.peki her kayit yeniledigimizde yeni derslermi ekleniyor.bu eklenen dersleri biz kendimiz secebiliyormuyuz.secilen dersleri degistire biliyomuyuz.uzun oldu biraz tekrar tskler.

  1. Rica ederim her dönemin zorunlu dersleri farklı bunları seçmen gerekiyor. Ders seçimini kayıttan sonra ilgili tarihlerde kendin yapabilirsin. Önemli olan tarihleri kaçırmamak.

 14. Merabalar ben su anda imamhatipte yuzyuze egitime gidiyorum..100 kredim var.Yuzyuze eğitimimi tamamlamak için 2 sene var .14 tane de zorunlu dersim var .İki senenin sonunda universite sinavina girmek istiyorum sizce bitirebilirmiyim iki senede..tesekkurler

  1. Merhaba Esra, zorunlu dersleri vererek ve 192 krediyi topladıktan sonra neden mezun olamayasın, tabiki olabilirsin. Yüz yüze dersler yazın 3. Dönem olarak verilebiliyor sınıfça öğretmenlerinizden rica edebilirsiniz.

 15. Açıköğretim sınavinda kitabın tamamindan mi sorumluyuz herhangi bir ders mesela İngilizce sinavinda İngilizce kitabın tamamindan mi. Sorumluyuz ??

  1. Merhabalar;
   Açık lisede dersler kafa karışıklığı olmaması için 1-2-3.. diye bölünmüştür. Hangi dersi alıyorsanız o kitabın tamamından sorumlu olursunuz. Örneğin ingilizce 1 dersini alıyorsanız, sınavda (7-8 ocak 2017) ingilizce 1 kitabının tamamından sorumlu olacaksınız. Diğer dönem ingilizce 2 diye devam edecektir. Başarılı olmak için buradaki testleri çözmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.Başarılar dilerim.

   1. Cok tesekkurler

 16. Merhaba eski sistemden lise son sınıftan bir dersten kaldım sene 97 de tasdikname aldım açık liseye kaydoldum fakat krediler sisteme girilmemiş ve şimdi siteme girildi 184 kredim çıktı mezun olmak için sekiz kredim eksik yalnız 13 ders zorunlu oldu bu 13 derse girmek yani bütün bu 13 ders sınavına girmek zorunda mıyım bilgi verirseniz sevinirim

  1. Merhaba Nuri bey; Sistemde ortak (zorunlu) ders sayısının 13 olduğuna emin misiniz? Sistem otomatik olarak 35 krediye tamamlar dersleri sizin yerinize, eğer tüm derslerin yanında zorunlu(ortak) ibaresi bulunmuyorsa 8 krediyi toplayabileceğiniz derslerin sınavlarına girmeniz yeterli, ama dediğim gibi onu kontrol edip tekrar yazarsanız daha net değerlendirme yapabiliriz.

   1. Kredi ve dönem bilgilerinde zorunlu ders kalan zorunlu ders sayısı 13 yazıyor mezuniyet şartlarında ise zorunlu ders sayısı 0 yazıyor toplam dönem 8 yaziyor okuduğu dönem 2 yazıyor

    1. 184 kredili bir öğrencinin bilgileri bu şekilde olmaması gerekiyor. 184 kredi çıktığına göre zorunlu derslerinde en azından bir çoğunun başarılı gibi değerlendirilmesi gerekiyordu. Nuri bey benim öğrencim olmadığınızdan sizin ekranınıza ben ulaşamam o yüzden size en iyi bilgiyi kayıtlı olduğunuz kurumunuz verecektir. Aklıma şu da gelmiyor değil aslında, örnek veriyorum eskiden matematik dersi 2 saatti, şuan 6 saat oldu, eski öğrencilerin sisteme dahil edilmesi sırasında +1 -1 kuralı uygulanıyor. Yani yeni ders kredisi ile eski ders kredisi birbirini tutması gerekiyor. Dediğim gibi siz kendi kurumunuza başvurun yanlış bilgi vermiş olmak istemiyorum.

     1. Teşekkür ederim

     2. Rica ederim. Başarılar.

 17. Merhaba acıköğretim sınavını olduktan sonra tekrar kayıt yenilemede ne kadar ucret ödüyoruz

  1. Merhabalar, 2016 yılı için kayıt yenileme ücreti toplam 35TL’dir. Başarılar.

 18. Merhaba ben halil açık öğretim liseden devam ediyorum okul kredi veriyormu çünkü arkadaşım okula kayıt oldu ve sınava girmeden 20 kerdi vermiş

  1. Merhaba Halil, örgün öğretimden açık öğretim lisesine geçtiysen, örgün öğretimde başarılı olduğun derslerin kredisini açık lisede saydırabilirsin. Muhtemelen o arkadaşın o şekilde yapmıştır. Örneğin 9. sınıfta tarih, edebiyat gibi dersleri geçtiysen bu derslerin kredisini açık lisede alabilirsin. Başarılar.

 19. Puanımızı nasıl ogrenıyoruz acaba lise 2 yi bitirdim bu senede acıkogretımden devam etmeye basladım kredim varmı veya nasıl ogrenırım
  Smdıden tesekkurler

  1. Diğer sorunda cevapladım.

 20. Puanımızı nasıl ogrenıyoruz acaba lise 2 yi bitirdim bu senede acıkogretımden devam etmeye basladım kredim varmı veya nasıl ogrenırım
  Smdıden tesekkurler

  1. Merhaba Kübra;
   http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx bu adresten giriş yaparak öğrenebilirsin.

   1. Tesekkur ederim ilgınız ıcın

    1. Rica ederim. Bize en iyi teşekkürü puan ver butonuna tıklayıp 5 yıldızlı yorum yaparak edebilirsiniz :). Başarılar.

  2. Canım arkadaşım açık lise meb yazıp numaran varsa yazıyorsun okullun verdiği şifre ile baka bilirsin

 21. Puanımızı nasıl ogrenıyoruz acaba lise 2 yi bitirdim bu senede acıkogretımden devam etmeye basladım kredim varmı veya nasıl ogrenırım
  Smdıden tesekkurler

  1. Pardon yanlışlıkla tekrardan paylasıldı

 22. Dönem sınavları toplam 2 değilmiydi? 3’emi çıktı ?? Temmuz ‘Dada sınav var yazıyor ??

  1. Merhaba Meral,
   Evet dönem sınavları 2 adet, 3. sınav ek sınav niteliğinde girmek zorunlu değil belirli kriterleri taşıyan öğrenciler girebiliyor.
   Toplam dönemi 8, toplam kredisi 157 ve üzeri olan öğrencilerden, öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan bütün öğrenciler ek sınava girebilir.
   Ayrıca 17 yaşını doldurmuş 18 yaşından gün almış öğrenciler içinde fazladan bir sınav hakkı veriliyor genelde.

 23. İLK KAYIT VE KAYIT YENİLEME YENİDEN AÇILDI.. YARIN SON GÜN (18-21 KASIM 2016)
  TEOG sonucu herhangi bir eğitim kurumuna yerleşemeyen, Geçici Eğitim Merkezlerinde eğitim görmüş ve/veya eğitime devam eden ve çeşitli nedenlerle Açık Öğretim Okullarının İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme tarihlerini kaçıran öğrenciler için; 2016-1 dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme işlemleri 18-21 Kasım 2016 tarihleri arasında yeniden açılmıştır.

  İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme yaptırmak isteyen öğrenciler; 2016-2017 eğitim öğretim yılı 1. dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme Kılavuzu doğrultusunda 18-21 Kasım 2016 tarihleri arasında Okul/Kurumlara ilgili bankalara yatırdıkları ücret dekontları ile birlikte başvurabilirler.

 24. Merhaba ben Hemşire olmak istiyorum fakat neler yapmam gerektiğini bilmiyorum nasıl bölüm seçilir rica etsem anlatırmısınız???

 25. imamhatipli_Muhammed

  Es Selamun Aleykum Rabbim bizlere zihin açıklığı versin bilemediğimiz soruları salladığımız zaman da tutmasına vesile olsun

  Amin iyi günler ihvanlar ✋

 26. Merhaba benim 88 kırdım var kaç kiredi ala bilirim bide mesleki okuyom stajeri girdim

  1. Sorunuzu tam anlamadım, 192 kredi ile mezun olabilirsiniz.

 27. Mesleki Açık öğretimde 9 sınıfta hangi derslerden sınav olucağız

 28. Arkadaşlar ben lise 3 ten terlik ben şimdi açıktan okuyorum ben yeni kayıt yaptım peki tekrar kayıt yapmam gerekiyor mu

  1. İkinci dönem kayıt yenileme yapmalısın Serdar

 29. uygulamada tarih dersleriniz yokmu benmi bulamiyorum

  1. İsmail bir kaç ders eksik bu hafta tamamlanacak konu anlatımlarıyla birlikte

 30. Merhaba
  Acikogretim lisesinden sınava girdik diyelim her dersin sınavı kaç puan üzerinden değerlendirilir mesela biyoloji sınavı kaç puan üzerinden değerlendirilir en yüksek kaç alabiliriz

  1. Merhaba Kübra,
   Tüm soruları doğru cevaplarsan 100 alırsın. Sınavda başarılı sayılman için en az 45 alman gerekiyor.

 31. Tarih dersi testi neden yok acaba rica etsem ekleyebilirmisiniz

  1. Muharrem çalışmaya başladık tüm dersler ve konu anlatımları en kısa sürede eklenecek. Başarılar.

 32. BENİM KREDİM 211 MAÖL MEZUNİYET KREDİM 212 1KREDİ İÇİN MEZUN OLAMADIM 5 YILDIR OKUYORUM YAZIKKİ OKUMIYACAM ARTIK İNDAF YAHU YETET ATTIK BİR TÖLERANS TANINMADI OKUTMIYACAĞIM…

 33. Tesekkur ederim ilginiz icin bir sorum daha olacak ben lise 2 yi tamamladim lise 3e gectigimde açıköğretim den devam etmeye karar verdim 130 kredim varmış sınava girmedigim halde ben acikogretimi bir dönemde bitirme ihtimalim varmı

  1. Toplamda 8 dönem şartı var Kübra yani örgün ile açıklisenin dönem toplamı 8 olacak ve 192 kredi toplaman gerekiyor.

 34. Teşekkürler size başka nasıl ulaşırım efendim internet üzerinden

  1. Burdan ulaşabilirsiniz veya testicozorg@gmail.com mail adresine mail atabilirsiniz.

 35. Teşekkürler ilginiz için admin

 36. Admin 88 kiredim ver kac alabilirim

  1. Anlayamadım sorunuzu.

 37. Her bir dersin belirli kredisi varmi

  1. Tabiki her dersin kredisi bulunuyor. Alttaki adresten kredileri inceleyebilirsin.
   http://www.aol.meb.gov.tr/sites/default/files/dokumanlar/4_yil_alan_yok2_dersler.pdf

 38. Matematik nasıl gecilir

 39. Ya arkadaşlar ben orta okuldan mezun olalı 15 yıl oldu liseye bu yıl kayıt oldum ocaktaki sınavlara daha bi kaç gün dür çalışmaya başladım yapa bilirmiyim

  1. Yusuf Bey sınavlar zor olmuyor burdaki soruları çözün. Yarın (pazartesi) konu anlatımı ve çıkmış sorularıda ekleyerek uygulamayı güncelleyeceğiz, başka kaynağa ohtiyaç kalmadan sınavları geçebilirsiniz.

 40. Açık liseden okuyorum 106 kiredim var kamu sınavlarına ne zaman başvuru yapabilirim ve nereye başvurulur

 41. Tarih dersi neden yok acaba

  1. Merve ders notları yeni testler çıkmış sorular vs olan güncellemeyi yapmama çok az kaldı orda 30dan fazla ders olacak. Bana bir kaç gün süre tanı.

 42. Mrb ben almanyada yasiyorum ama almanyada ki kayitlari kacirdigim.icin subat da yeni kayit yapcam ilk kayit yani peki kitaplari nasil alabilirim ?
  Ve denklik belgemdr 12 gecmisdir yasiyo kac donem gerek ve kac puanim var ?

  1. Kayıt bürosundan temin edebilirsiniz kredinizi şifre ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz

   1. Peki almanyaya yollarlar mi kitaplari
    Ve suan giris yapamam cunku daha subatda yeni kayit olcam

    1. Bu hafta güncelleme yapacağız tüm ders notları eklenecek ayrıca kitapları yollamalarına gerek yok digital olarak aölün sitesinden ulaşabilirsin.

 43. Ygs ye girecebilmek icin belli bi kredi aranıyor mu ösym yi aradım aramıyoruz dediler bazi arkadaşlar su kadar kredi lazim diyo yardimci olur musunuz

  1.  Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden 2017 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına kimler başvurabilir?

   a) Öğrencilik durumu Aktif veya Donuk olanlardan;

   3. Dönem sınav tarihinin ilk günü olan Temmuz 2017 tarihinde 17 yaşını doldurmamış olup 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem sonu itibariyle 7 Dönem ve üzerinde eğitim almış olanlar,
   3. Dönem sınav tarihinin ilk günü olan Temmuz 2017 tarihinde 17 yaşını doldurmuş olup 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem sonu itibariyle 6 Dönem ve üzerinde eğitim almış olanlar, mezuniyet şartlarını tamamlayabilecek durumda iseler, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına başvurabilirler. Başvuruyu yapan öğrencilerimiz takip eden dönemlerde mutlaka kayıt yenileme işlemlerini yaptırmalıdırlar.

   b) Öğrencilik durumu Silik olanlardan;

   2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 2. veya 3. Döneminde yeni kayıt ya da kayıt yenileme işlemlerini yaptırarak öğrencilik durumunu Aktif yapacak öğrencilerimizden, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı sonunda toplam dönemi 8 veya üzerinde olup 2. veya 3. Dönem sonunda mezun olabilecekler Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına başvurabilirler.

 44. tam puanim 146 bu yıl menzun olabilirmiyim ek sira bu yil dershaneye gidiyorum öss icin 2 sinavda mi yoksa 3 sinavda menzun olurum

  1. 192 kredi ile mezun olabilirsin 2 sınavla mezun olma şansınız var eğer döneminiz 8 olacaksa.

   1. dönemim 12

 45. imamhatipli_Muhammed

  Allahu Ekber
  Velillahil Hamd
  Zalimleri El Kahhar ismin ile kahreyle Ya Rabbi

 46. Sınav giris belgesini nasıl alırım?

   1. Teşekkür ederim

 47. Ya ben bişiy daha sormak istiyorum 3013 te mesleki açık lise de okuyordum 2016 da düz açık liseye geçtim 2013 de dil anlatım dersinde kaldım ama simdi 2016 da duzliseye geçtim için baska dersler geldi sorum su kaldığım dersten sorumlu muyum

  1. Ömer zaten bazı dersler ortak dil ve anlatımda bunlarfan biri sistemden hangi sınavlara gireceğini öğrenebilirsin
   http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx

 48. Çok teşekkür ederim

 49. Iyi günler bende aol de yeniyim tam olarak nasıl olacağını bilmiyorum kredi ne demek muaf ne demek diplomayı ne zaman alırım aol kolay mi lütfen biraz bilgi verirmisiniz

  1. Yasemin önceki yorumları baştan oku aklında biraz şekillenecektir. Yine merak ettiğin olursa sorabilirsin

Comments are closed.

Test Çöz | Online Test Çöz | İnteraktif Testler | 2017 testicoz.org | Hakkımızda | İletişim | Kolay Menü | Site Haritası | Gizlilik Politikası | Yasal Uyarı | RSS