6.Sınıf Matematik Araştırma Soruları Üretme Ve Veri Toplama Testi Çöz

testicoz.org

Test Çöz , Online Soru Çöz , İnteraktif Testler


testicoz.org > 6. Sınıf Testleri > 6. Sınıf Matematik Testleri > 6.Sınıf Matematik Araştırma Soruları Üretme ve Veri Toplama Testi Çöz

6.Sınıf Matematik Araştırma Soruları Üretme ve Veri Toplama Test 8
Başla
Tebrikler - 6.Sınıf Matematik Araştırma Soruları Üretme ve Veri Toplama Test 8 adlı testi tamamladınız.
Doğru Sayısı: %%SCORE%%
Yanlış Sayısı: %%WRONG_ANSWERS%%
Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%
Puan:%%PERCENTAGE%%
Öğretmen Görüşü: %%RATING%%
face-paylas twitter-paylas
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

6.Sınıf matematik araştırma soruları üretme ve veri toplama testi çöz, 6.sınıf matematik testi çöz kazanım değerlendirme

6.Sınıf matematik testi genel bakış

 • 6.sınıf matematik dersi konuları içinde yer alan araştırma soruları üretme ve veri toplama testi12 sorudan oluşmaktadır. Her 4 şıktan meydana gelmektedir.
 • Yapamadığınız sorularda şıkları işaretlemeyerek cevapları boş geçebilirsiniz. Yapamadığınız soruları ya da merak ettiklerinizi bize yorum yap kısmından yazarak ulaşabilirsiniz. Online olduğumuz süre içinde sorularınıza en yakın zamanda dönüş yapacağız.
 • Testin bitiminde sonuçları al butonuna basarak doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilir, puanınızı öğrenebilirsiniz. Bu şekilde yanlış yaptığınız sorulara bakarak nerelerde eksiğinizin olduğu ve nerelere daha çok ağırlık vermeniz gerektiğini görmeniz mümkün olacaktır. Öğretmeninizin yapacağı sınav öncesi burada yapmış olduğunuz kazanım değerlendirme testi ile okul sınavlarının öncesinde eksikliklerinizi görme, hatalarınızı düzeltme ve öğrenmenin kalıcı olması açısından testler sizlere faydalı olacaktır.

MATEMATİK TESTİ NASIL ÇÖZÜLÜR?

 1. Matematik dersi sayısal içerikli bir derstir. Bu nedenle konuyu sadece öğretmenden dinlemek, kitaptan konu çalışmak yetmez. Matematik dersinde üniteler içinde bol bol soru çözmek, soruların cevaplarını doğru olarak yapmak, yapılamayan soruların üzerine düşerek doğru cevapları öğrenmek için uğraşmak gerekir. Bol bol soru çözülmediği taktirde yalnızca anlık öğrenme olur ve kısa bir süre sonra unutmaya sebep olur.
 2. Matematik dersi konu çalışırken ilk olarak bol örneklerle konuyu çalışmak, örneklerin varsa çözümlerini detaylı bir şekilde incelemek gerekir. Konu çalışımı bitiminde konu ile ilgili olarak konu testi, konu değerlendirme testi gibi testleri çözmek gerekir. İlk testleri çözümde süre ile yarışmak yerine acele etmeden öğrene öğrene soruları cevaplandırmak, konunun da daha iyi anlaşılmasını ve soru türlerini görmeyi sağlayacaktır.
 3. Konu ile ilgili bir sonraki soru çözümünde daha önce çözülen konu testleri sayesinde soru türlerine de aşinalık oluşmuş olacağından çözüm yollarını daha kolay bulma ve hız kazanma söz konusu olacaktır. Ara ara eski konulara da dönerek aşama kaydedilip kaydedilmediğinin anlaşılması için süreç değerlendirme testi de çözmek gerekir.
 4. Test çözerken kesinlikle daha çok çözeyim mantığı olmamalıdır. Elbette çok soru çözmek gerekir. Ancak çok soru çözeceğim diye acele edip yanlışlara yeniden geri dönüş sağlanmazsa ya da çok yanlış yapılmış ve hatalar düzeltilmemişse bu durumda çok soru çözmüş olmanın da anlamı yoktur.
 5. Her öğrencinin kendine özgü bir çalışma yeteneği vardır. Kimisi yazarak çalışmayı sever, kimisi okuyarak sever. Önemli olan herkesin kendi çalışma yöntemini sağlamasıdır.
 6. Testlerde yapamadığınız sorular haricinde ders çalışma programı ya da derslerle ilgili sormak istediğiniz danışmak istediğiniz herhangi bir durumda bize yorum yap kısmından yazarak ulaşabilirsiniz. Her konuda yardımcı olmaya çalışmak bizim için büyük bir mutluluktur.

Başarılar dilerim.

 

 

3 yorum

Yorum Yap
 1. Bunun sayesinde tüm yazılılarım 100

 2. deneme sınavına çalışmak için birebir bir sayfa herkese önerilmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Test Çöz | Online Test Çöz | İnteraktif Testler | 2018 testicoz.org | Hakkımızda | İletişim | Site Haritası | Gizlilik Politikası | Kaynakça | Yasal Uyarı | RSS