5. Sınıf Testleri - Tüm Dersler - testicoz.org

testicoz.org

Test Çöz , Online Soru Çöz , İnteraktif Testler

5. Sınıf Testleri

Tüm 5. sınıf testleri bu sayfada bulunuyor. Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji, İngilizce ve Din kültürü ve ahlak bilgisi testleri yer alıyor.
5. sınıf testleri

5. Sınıf Testleri - testicoz.org

Online test alanına hızla giriş yapmış olan sitemizdeki bütün testler eğitimci ve alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmaktadır. Yeni 5. sınıf müfredatına göre hazırlanmış olan tüm testler ile rakiplerinizden bir adım önde olun. Güncel sınavlara göre hazırlanmış sorular sizi kısa yoldan başarıya ulaştıracaktır. Sürekli güncellenen ve yeni eklenen testlerle siz öğrencilerimize daha çok konu testi ve soru sunmayı amaçlıyoruz. Tüm testleri siz değerli öğrencilerimizin çözmesi için ücretsiz olarak yayınlıyor ve hiç bir zaman ücretli olmayacağına dair teminat veriyoruz. Testicoz.org olarak yeni 5. sınıf testleri eklemeye devam ediyoruz. Yeni eklenen testler bu sayfada ilgili dersin altında listelenecektir. Üstün teknoloji ile tasarlanmış testicoz.org ile 5. sınıf testlerini istediğiniz yerde çözebilirsiniz. Tamamen mobil uyumlu sistemimiz ile evde, otobüste, okulda, her yerde mobil telefonunuzdan, tablet veya bilgisayarınızdan kolayca testleri çözebilirsiniz. Serviste okula giderken vaktinizi test çözerek değerlendirebilirsiniz.

5. Sınıf Ders Çalışma Motivasyonu

Eğitim, belli bir amaç doğrultusunda kişilerde istendik davranış değişikliği oluşturmaya denir. Öğretilen bir konunun eğitim olabilmesi için kişide olumlu yönde bir davranış değişikliği oluşturması gerekir. Örneğin; bir öğrencinin arkadaşlarından teneffüste oyun oynarken kavga etmeyi öğrenmesi olumsuz bir davranıştır. Derste yerlere çöp atılmaması gerektiğini öğrenmesi bir eğitimdir ve olumlu bir davranıştır. Günümüzde eğitim sistemimizde kişilerin olumlu davranışlar kazanmasının yanında öğretilen dersler de büyük önem taşır. Bir dersin anlaşılıp anlaşılmadığının fark edilebilmesi için de sınavlar önem taşır. Sınav, öğrenciyi yargılamak ya da sorgulamak amacıyla yapılmaz. Bu nedenle sınavlar öğrencilerin endişeye kapılmasına sebep olmamalıdır.Sınavda düşük not almak da o öğrencinin kötü bir öğrenci olduğu anlamına gelmez. Yalnızca öğrencinin sınavda sorulan soruları yeterince iyi anlayamadığı,eksikliklerinin olduğu anlamına gelmektedir. Bunun dışında kişi sınava yeterince iyi çalışamamış, moral bozukluğu, uyku sorunu, stres ya da sınav anında heyecanlanma, dikkat dağınıklığı gibi nedenlerle de başarısız olmuş olabilir. Bu nedenle öğrenci başarısız oldum diye üzülmemeli, derslere günü gününe planlı bir şekilde çalışarak, anlamadıklarını öğretmenine ya da diğer kimselere sorarak anlamaya çalışarak ve bol bol test çözerek konu eksiğini kapatabilir, test çözme yoluyla daha çok pratik yaparak sınavlara daha iyi hazırlanabilir. Bu aşamada sınavlara hazırlanırken bol soru çözmek çok önemlidir. Daha çok soru çözen öğrenci sınav anında daha rahat bir şekilde soruları çözebilecektir. Kitaplar ve yardımcı kaynaklar öğrenciye yardımcı olacaktır. Bunun dışında internet üzerinden de bol soru çözme, yapılamadığı zaman çözümleri görme imkanına sahip olunabilir. Testicoz.org sitemizde testlere ulaşmak sorularla pratik yapmak mümkündür. Aynı zamanda siz öğrenciler takıldığınız sorularda testicoz.org sitesinde yorum yap kısmından bizlere ulaşarak soruların cevaplarına ulaşmanız konusunda yardımcı olabiliriz.

5. Sınıf Testleri Hangi Testlerden Oluşuyor?

Testicoz.org sitesinde yer alan 5.sınıf testleri içerisinde 5.sınıf ingilizce testleri, 5. sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi testleri, 5.sınıf sosyal bilgiler testleri, 5.sınıf fen ve teknoloji testleri, 5.sınıf türkçe testleri, 5.sınıf matematik testleri yer almaktadır. Soru çeşitliliğinin bol olması açısından konular içinde de bir çok test yer almaktadır. Ayrıca testin sonunda sonuçları gör butonu sayesinde doğru ve yanlış cevaplarınızı görme imkanını, yaptığınız yanlışların doğrusunu görme imkanınız bulunmaktadır. Başarılı olduğunuz testlerde bizlerle başarınızı paylaşabilir, ya da yanlış yaptığınız sorularda yanlışınızı bizlere sorabilirsiniz. 5.sınıf testleri içerisinde her test 12 sorudan oluşmaktadır. Bu da öğrencinin sıkılmadan testleri kısa sürede çözmesini sağlamaktadır. Başla butonuna basıldıktan sonra herhangi bir kalem kağıt kullanmadan doğru olduğunu düşündüğünüz şıkları işaretleyerek testleri çözmeye başlayabilirsiniz. İyi çalışmalar diler ve başarılarınızın devamını dileriz.

Test Çöz | Online Test Çöz | İnteraktif Testler | 2018 testicoz.org | Hakkımızda | İletişim | Site Haritası | Gizlilik Politikası | Kaynakça | Yasal Uyarı | RSS | Reklam
Secured By miniOrange